ECAV a misia

ECAV a misia

ECAV a misia. Ak si niekto myslí, že naša cirkev nie je pripravená na misijné pôsobenie tak práve dnes sa v Zlatých Moravciach začína veľká výzva misíjnej služby pre brata kaplána Ondreja Baranca s jeho manželkou Zuzkou. Takmer po 10 rokoch prichádza farár do mestského zboru, ktorý bol dlhé roky administrovaný a nachádza sa v zložitej finančnej situácii. Modlitebňa a farský úrad sú v nádhernej historickej oblasti Štefánikovej ulici a vedľa gymnázia Janka Kráľa. Evanjelikov evidujeme v krásnych Topoľčiankach, na Skýcove, či v obciach neďaleko Arboréta Mlyňany. Okúzľujúce prostredie dopĺňa história rodu Kostolányiovcov, ktorí takmer 400 rokov stáli za evanjelickým Tekovským seniorátom či Tekovskou župou.
Ďakujeme Západný dištrikt ECAV na Slovensku, br. biskup Ján Hroboň, s.seniorka Mária Popičova za vaše odhodlanie i partnerský seniorát Kirchheim Unter Teck za novú nádej. 
Príďte podporiť misiu a službu. Najlepšie osobne na Bohoslužbách v nedeľu o 8:30, alebo finančne a úplne najlepšie pravidelnou modlitbou za obnovu zborového života.